Интер - Сасуоло

Интер поведе с 11 точки, Юве надви Наполи – ВИДЕО

Интер направи още една крачка към първата си шампионска титла в Италия от 11 години насам. Това стана след успех с 2:1 над Сасуоло. Това беше отложен двубой, който първоначално не се проведе заради взрив от коронавириус в клуба. За нерадзурите това беше десети пореден успех в първенството. Те вече имат 11 точки преднина на върха на класирането преди втория Милан.

На „Сан Сиро“ Ромелу Лукаку откри резултата още в 10-та минута след подаване на Ашли Йънг. В 67-та минута белгийският национал асистира на Лаутаро Мартинес за 2:0. Силите на гостите стигнаха за почетен гол на Хамед Траоре пет минути преди края. Интер обаче удържа до финала.

Ювентус победи Наполи

В друг отложен мач шампионът в последните девет години Ювентус победи Наполи с 2:1. Кристиано Роналдо и Пауло Дибала вкараха за Юве. Лоренцо Инсинье от дузпа в 90-та минута се разписа за неаполитанци. В предишните си две срещи тимът на Андреа Пирло беше стигнал само до точка.

Правя грешки и то доста. Но, ако трябва, ще ги направя отново. Това ми е първа година като треньор и се уча. Не е лесно. Понякога успяваш да предадеш идеите си на отбора, понякога се проваляш. Всички бъркаме понякога. Но аз си правя изводите и няма да повторя тези грешки“, коментира Пирло след двубоя.

Бианконерите са на трето място 59 точки, Наполи е на пета позиция с три точки по-малко. Вторият Милан има 60 точки, четвъртият Аталанта – 58.