Лацио - Интер
Икарди бележи първия гол на "Олимпико"

Интер разнищи Лацио с 3:0 и излезе втори

Интер спечели гостуването си на Лацио в Рим и излезе втори в класирането в Серия А. Нерадзурите победиха с 3:0 с два гола на Икарди, а между тях се разписа Брозович. Това бе шеста поредна победа за тима в Италия. Интер събра 22 точки, колкото има и Наполи, но северняците са с по-добра голова разлика. Първи с 28 точки е Ювентус.

Интер доминира от самото начало

Гостите на „Олимпико“ започнаха много по-добре и още в деветата минута Перишич изпусна отличен шанс да открие. Пет минути по-късно Милан Шкриниар стреля от корнер, но Стракоша спаси. Перишич пропусна още един шанс за тима на Лучано Спалети, но логичното все пак се случи в 28-а минута. Перишич и Весино комбинираха, а топката стигна до Мауро Икарди, който се разписа за 0:1. Това бе гол за него в четвърти пореден мач.

Малко по-късно Милан Бадель бе сменен принудително, което допълнително обърка орлите. Весино имаше още два шанса да покачи на 2:0, но ги пропусна. Но в края на първото полувреме Брозович вкара втори гол и успокои нерадзурите. За него това бе втори гол от началото на сезона, след попадение за успеха над Сампдория с 1:0.

Ханданович спасява няколко опасни удара

Лацио се активизира след паузата и стигна до четири добри положения пред Ханданович. Той обаче спаси ударите на Каталди, Милинкович-Савич и Марушич. 20 минути преди края Мауро Икарди се измъкна от Раду и преодоля Стракоша за 0:3, като сложи край на опитите за обрат на орлите. До края Имобиле имаше шанс да вкара почетен гол, но не успя.