Интер
Снимка: twitter.com/Inter_en

Интер разби Салернитана и дръпна на върха – ВИДЕО

Интер наказа последния Салернитана с 5:0 и увеличи аванса си на върха на класирането в Серия А. Нерадзурите имат четири точки аванс пред Милан, шест пред Аталанта и седем пред Наполи.

Иван Перишич откри още в 11-ата минута, след като засече центриране на Чалханоглу. Салернитана имаше шанс да изравни, но Ханданович спаси. Мачът беше под номер 533 за словенския вратар в елита. Така той влезе в Топ 10 на вечната ранглиста. На девето място е Силвио Пиола с 637 мача. Лидер е Джануиджи Буфон с 657 срещи.

После Дъмфрис направи 0:2. Това беше гол номер 100 за нерадузрите във всички турнири през 2021-а.

Всичко за южняците свърши в началото на второто полувреме. Тогава Алексис Санчес покачи на 0:3 след нова асистенция на Чалханоглу. Санчес се разписа за трети пореден мач в Серия А. Лаутаро Мартинес също вкара гол – за 0:4 в 77-ата минута. Той пък вкара в пети пореден двубой. А до края остана време и за Галярдини да направи 0:5.

Победата е шеста поред за Интер. Освен това шампионът постави нов клубен рекорд – 103 гола през календарната година. Предишният беше 99 попадения през 1950-ата.