Милан - Интер

Интер разби Милан в дербито – ВИДЕО

Интер направи сериозна заявка за титлата в Италия, след като разби градския съперник Милан с 3:0 в дербито. На „Сан Сиро“ тимът на Антонио Конте беше с класа над съперника си. Звучният успех донесе четири точки преднина на върха на класирането на нерадзурите.

Срещата започна отлично за лидера в класирането. Интер поведе в резултата още в петата минута, когато Лаутаро Мартинес се разписа с глава от близко разстояние. Той засече центриране на Ромелу Лукаку. До края на първата част Интер доминираше, но не успя да стигне до нов гол. Росонерите натиснаха след почивката и имаха два отлични шанса да изравнят. Самир Ханданович обаче се отличи със страхотни намеси, вадейки удари на Ибрахимович и Тонали.

Устремът на Милан бе попарен в 57-та минута, когато Мартинес удвои, завършвайки отлична контраатака. Девет минути по-късно Лукаку сложи точка на спорта с мощен самостоятелен пробив – 0:3. Лукаку стана първият играч, вкарал в четири поредни дербита, от 71 години насам. Преди него това беше направил Бенито Лоренци. Така Джанлудижи Донарума нямаше шанс да отпразнува подобаващо своя мач номер 200 в Серия А. 21-годишният вратар на Милан е най-младият с подобно постижение. Той изпревари с почти две години Джанлуижи Буфон.

Това беше четвърта загуба за тима на Стефано Пиоли от началото на сезона и втора в два кръга. Любопитно е, че градските съперници бе се бяха срещали като първи и втори в класирането от 2011-а насам. Тогава Милан спечели с 3:0 и взе скудетото в края на сезона.