Интер - Рома
Снимка: twitter.com/inter_en

Интер победи Рома и излезе първи – ВИДЕО

Интер победи Рома с 3:1 и излезе на първо място в Серия А. Нерадзурите имат 72 точки – една повече от Милан. Любопитно е, че последният път, когато тимът спечели две поредни титли, начело беше Жозе Моуриньо. Сега той изведе Рома на „Сан Сиро“.

Интер обаче беше безмилостен и записа четвърти пореден успех. Дензел Дъмфрис откри след половин час. В предишния мач между съперниците Дъмфрис вкара първия си гол за клуба. Десет минути по-късно Брозович покачи на 2:0. Той се разписа във втори пореден мач, като преди това беше в сух период от почти година.

В началото на второто полувреме Лаутаро Мартинес направи 3:0. Той се разписа след корнер и има вече 20 гола през сезона. Мхитарян вкара в края за вълците. Това обаче не помогна и Рома записа поражение след 12 мача без загуба. Столичани са пети в класирането на 5 точки зад Ювентус. Ювентус има и мач по-малко – в понеделник срещу Сасуоло.

Победата е трета за Интер над Рома този сезон. В Серия А нерадзурите биха с 3:0, за Купата – с 2:0.