Интер - Наполи

Интер победи Наполи, Дженоа спря Милан – ВИДЕО

Интер победи Наполи с 1:0 в сблъсъка на върха в 12-я кръг в италианската Серия А. Градският съперник на Интер и лидер в класирането Милан стигна само до 2:2 срещу Дженоа. Така нерадзурите са само на една точка от Милан. Тимът на Антонио Конте има 27 точки, росонерите – 28. Ювентус има 24 точки, Наполи остава с 23.

В равностоен сблъсък на „Сан Сиро“ Наполи нападаше повече и имаше повече удари от своя съперник. Южняците обаче не успяха да преодолеят Ханданович. Интер стигна до успеха след гол на Ромелу Лукаку в 73-та минута от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Лоренцо Инсинье, който получи директен червен картон. Попадението на Лукаку беше десето за него през сезона. До края тимът на Дженаро Гатузо не успя да изравни заради отлични намеси на Ханданович. Освен това Петаня удари гредата на вратата на Ханданович.

Дженоа и Милан си вкараха четири гола през второто полувреме. През първото Милан изпусна два отлични шанса. Матия Дестро вкара срещу бившия си тим за 1:0, но Калабрия изравни бързо за 1:1. Защитникът реализира с великолепен далечен удар. Грешка в защита позволи на Дестро да направи 2:1. Той вкара с глава, след като беше оставен непокрит. Калулу изравни в първия си мач като титуляр след корнер – 2:2. Дженоа дори можеше да спечели, но Донарума спаси ножичен удар на Скамака в края.