Интер - Лацио
Снимка: twitter.com/inter_en

Интер победи Лацио и се върна на върха – ВИДЕО

Интер спечели с 2:1 домакинството си на Лацио от 21-вия кръг на Серия А. Така нерадзурите се върнаха на върха на класирането, където се беше настанил Милан. Победата беше осма поред за тима на Симоне Индзаги.

Головете за домакините вкараха Алесандро Бастони и Милан Шкриниар. Точен за римляните беше Чиро Имобиле.

Интер натисна още от началото и Перишич беше близо до откриване на резултата. После Лаутаро Мартинес реализира, но попадението беше отменено от ВАР зарази засада. Все пак логичното се случи след половин час, когато Алесандро Бастони вкара за 1:0. Радостта на домакините обаче продължи кратко. В 35-ата минута Чиро Имобиле беше изведен с дълго подаване и изравни – 1:1. Това беше неговият 15-и гол за сезона. И първи в кариерата му от игра срещу нерадзурите.

Колосът от Милано продължи да напада и след няколко пропуснати възможности, в 67-ата минута стигна до втори гол. Бастони центрира, а Милан Шкриниар се разписа майсторски с глава – 2:1. До края второ попадение на Имобиле беше отменено заради засада. Така Интер се реваншира за загубата с 1:3 от Лацио по-рано през сезона.