Джеко, Мартинес, Интер
Снимка: twitter.com/Inter_en

Интер отнесе Салернитана и се върна на върха – ВИДЕО

Интер отнесе Салернитна с 5:0, като по този начин си върна първото място в Серия А. Нерадзурите взеха първа победа в три мача, като това бяха и първи голове за тях в периода. Шампионите събраха 58 точки, с 1 повече от Наполи и Милан. Вторият и третият в класирането играят един срещу друг утре. Лаутаро Мартинес вкара хеттрик, а Един Джеко се разписа на два пъти за тима на Симоне Индзаги.

Лаутаро Мартинес можеше да открие в 19-ата минута, но уцели греда. Само три минути по-късно аржентинецът все пак направи 1:0 след хубав пас на Николо Барела. Голът е първи за него след 425 сухи минути – от предишния мач със Салернитана през декември.

Интер продължи да натиска, като голмайсторът имаше две възможности да направи 2:0. Веднъж се намеси вратарят Луиджи Сепе, а след това и бранител на гостите. В 40-ата минута обаче Барело отново изведе Мартинес и този път той вкара второ попадение – 2:0.

Аржентинецът оформи своя хеттрик в 56-ата минута след асистенция на Джеко. Това е втори негов хеттрик за Интер. Първият беше през 2021 г. срещу Кротоне.

Малко по-късно самият Джеко направи 4:0 след пас на Робин Госенс, който записа първи мач в Серия за нерадзурите. 20 минути преди края босненецът отново се разписа за 5:0. После Хоакин Кореа и Дъмфрис имаха няколко шанса да вкарат шести гол, но не успяха.