Интер - Тотнъм

Интер обърна Тотнъм до 2:1 с два късни гола

Интер отпразнува завръщането си в Шампионската лига с драматична победа над Тотнъм. Нерадзурите обърнаха англичаните с два гола след 85-ата минута, за да спечелят с 2:1. Поражението бе трето поред за тима на Маурисио Почетино.

Мачът започна с доста грешки и сбъркани подавания, като първото полувреме не представи особено добър футбол. Тотнъм започна по-силно втората част и откри резултата, макар и с доста късмет. Ериксен стреля, топката рикошира в Миранда и влетя в мрежата за 0:1.

Кейн е подминал Ханданович, но няма да вкара гол
Два южноамерикански гола за Интер

Домакините трудно намираха път към вратата на своя съперник и изглеждаше, че англичаните ще спечелят. Още повече тимът не е добра форма и в Серия А – една победа в четири кръга. Тогава обаче почти незабележимия Мауро Икарди вкара за 1:1 с воле. Аржентинецът се разписа в 85-а минута, като това бе неговият гол номер 105 в 182 мача за Интер. Друг южноамериканец – Матиас Весино – след това вкара за 2:1. Той засече центриране на Де Фрай с глава във втората минута на добавеното време.

Пак драма между тези съперници

Предишният път, когато Интер и Тотнъм играха един срещу друг – през 2010, пак имаше драма. Италианският колос поведе с 4:0 за 35 минути, но тогава на сцената излезе Гарет Бейл. 21-годишният уелсец вкара хеттрик и бе близо до това да обърне изцяло развоя на двубоя.