Интер Милан срещу Ювентус

Интер обърна шампиона Ювентус

Интер постигна обрат над шампиона Ювентус с 2:1 в мач от 4-ия кръг на Серия А, игран на „Джузепе Меаца“. До успеха „нерадзурите“ стигнаха след два бързи гола за 10 мин. Това е първа победа за Интер над Юве у дома в първенството от шест години насам.

„Старата госпожа” излезе напред в резултата в 66-ата мин. Тогава Алекс Сандро центрира успоредно пред голлинията,  а там Стефан Лихщайнер засече от непосредствена близост за 1:0.

Само две минути след попадението на швейцареца домакините изравниха. Евер Банега центрира от корнер и Мауро Икарди с глава прати топката във вратата на Джанлуиджи Буфон.

12 минути преди края на срещата Интер стигна до успеха. След разбъркване пред вратата на шампионите Иван Перишич надскочи Бардзали и прати топката в обратния ъгъл за 2:1.

В края на мача пък Евер Банега си изкара два бързи жълти картона и беше изгонен.

След четири изиграни кръга Интер заема 8-о място със 7 т. Ювентус пък е втори с 9.