Интер - Наполи
Снимка: twitter.com/inter_en

Интер обърна Наполи в зрелище – ВИДЕО

Интер нанесе първа загуба на Наполи през сезона във великолепен спектакъл на „Джузепе Меаца“. Шампионите на Италия победиха лидера в Серия А с 3:2. Поражението на южняците идва 24 часа, след като и другият лидер – Милан – допусна първа загуба през сезона. Наполи остава на върха с равен брой точки с Милан – по 32. Интер е трети с 28 точки.

Гостите поведоха в резултата в 17-ата минута. Матео Дармиан пропусна за нерадзурите, а в ответната така Пьотр Зиелински направи 0:1. Той отне топката в средата, размени подавания с Лоренцо Инисинье и се разписа с удар в горния десен ъгъл.

Само шест минути по-късно Кулибали неволно блокира удар с ръка и реферът отсъди дузпа. Хакан Чалханоглу вкара за 1:1 с лекота. В края на първото полувреме обратът беше завършен. Чалхаонглу центрира, а Иван Перишич засече с глава за 2:1.

Интер игра по-добре и второто полувреме и след час игра вече имаше два гола аванс. Кореа започна контраатака, пробяга 40 метра с топката и изведе Лаутаро Мартинес. Той отправи много прецизен удар за 3:1.

Шампионът обаче сам си създаде проблеми в края на двубоя. В 79-ата минута Джеко сбърка, топката стигна до Дреес Мертенс и той я заби в мрежата за 3:2. В ответната атака Оспина изпревари Джеко за висока топка, но двамата се сблъскаха и играта беше спряна за пет минути.

Реферът даде осем минути продължение, като в тях Наполи изпусна две златни възможности да изравни. В 91-ата минута Марио Руи стреля с глава, а Ханданович изби по невероятен начин, като топката кацна и на гредата. В 97-ата минута Ангиса центрира и намери непокрития Мертенс на пет метра ог голлинията, но този път белгиецът пропусна.