Интер - Милан

Интер обърна Милан от 0:2 до 4:2 – ВИДЕО

Интер направи знаменит обрат в дербито с Милан. Нерадзурите изоставаха с 0:2 на почивката, но вкараха 4 гола след нея, за да спечелят с 4:2. С трите точки те се изравниха на върха на класирането с Ювентус. И двата тима имат по 54. Третият Лацио е с точка по-малко.

Милан игра много по-добре през по-голямата част от двубоя. Росонерите поведоха заслужено в 40-ата минута чрез Анте Ребич. Златан Ибрахимович свали дълъг пас към Ребич и той се разписа отблизо за 0:1. Само пет минути по-късно резултатът вече бе 0:2. Кеси сбърка след корнер и Златан спокойно вкара на задната греда.

Обратът на Интер

Всичко обаче се промени след паузата. Не че нерадзурите играеха толкова по-добро, но просто имаха повече късмет. В 51-ата минута Брозович намали пасива на 1:2 Той вкара с воле след  рикоширало центриране на Кандрева. Само две минути по-късно авансът на Милан бе в историята. Санчес бе изведе отлично, пусна към Весино и той прокара топката между краката на Кяер за 2:2.

20 минути преди края Интер поведе за първи път. Де Фрай реализира за 3:2, засичайки топката с глава след корнер. Малко по-късно Ериксен удари греда след отлично изпълнен пряк свободен удар. Минута преди края домакините изпуснаха отличен шанс да сложат точка на спора. Барела проби от центъра, излезе сам срещу Донарума, но стреля право във вратаря.

Златан удари греда, Лукаку вкара

В ответната атака Златан Ибрахимович удари греда. Резервата Пакета центрира отляво, шведът наскочи Скриниар, но малко не му достигна да изравни.

В третата минута на добавеното време Ромелу Лукаку осигури победата. Той реализира след центриране на Моузес за 4:2.