Интер Алексис Санчес
Снимка: twitter.com/Inter

Интер направи нова крачка към титлата

Интер направи нова крачка към титлата в Италия с домакинска победа с 2:1 над Дженоа. Това беше и последен мач от 27-ия кръг на Серия А. С успеха нерадзурите вече водят с 15 точки пред втория Ювентус (72 срещу 57). Дженоа е на 12-о място с 33 точки, 10 над първия в зоната на изпадащите Каляри.

Гостите имаха отлична възможност да поведат в 25-та минута. Тогава Ян Зомер отби удар с глава на Матео Ретеги, а Алберт Гудмундсон сбърка от три метра при добавката. Малко по-късно стана 1:0. Кристиян Аслани се измъкна от опит за засада и оползотвори подаване на Алексис Санчес като стреля под гредата.

Минути по-късно реферът Джовани Айролди даде дузпа заради фаул срещу Барела, извършен от Мортен Френдруп. Алексис Санчес застана зад топката и вкара първи гол в Серия А от близо две години насам – 2:0.

Дженоа се върна в мача в 54-ата минута чрез Йохан Васкес, който вкара от воле. Това е едва 13-о попадение, допуснато от нерадзурите този сезон. Генуезците натиснаха и в 66-ата минута можеха да направят 2:2. Витиня обаче остана в засада след подаде на Ретеги.

До края на срещата най-чистият шанс за гол изпусна Марко Арнаутович. Неговият страховит шут беше спасен от Мартинес.

Интер издържа до края и записа 11-а поредна победа през 2024 г.