Сасуоло - Интер

Интер измъкна 4:3 над Сасуоло, Раниери спря Рома – ВИДЕО

Интер победи Сасуоло като гост с 4-3 в страхотен сблъсък от 8-ия кръг на Серия А. По два гола за нерадзурите забиха Лаутаро Маринес (2, 71 д.) и Ромелу Лукаку (38, 45 д.). За домакините точни бяха Доменико Берарди (16), Филип Джуричич (74) и Жереми Бога (82). Успехът е седми за Интер от началото на сезона. Така тимът на Антонио Конте остава на точка от лидера Ювентус. Успехът бе първи за колоса от Милано над този съперник от пет мача насам.

Гостите поведеха след само две минути чрез Лаутаро Мартинес. В 16-та обаче Берарди успя да изравни с шестия си гол от началото на сезона. До почивката Ромелу Лукаку успя да отбележи на два пъти, като вторият му гол бе от дузпа. Мартинес отбеляза за 4-1 от нова дузпа 19 минути преди края и веднага след това бе заменен. Домакините обаче не се предадоха и в рамките на 7 минути Джуричич и Бога върнаха интригата в двубоя. Силите на Сасуоло обачене стигнаха за повече.

Раниери спря Рома в дебюта си начело на Сампдория

Сампдория и Рома завършиха 0:0 на „Луиджи Ферарис“. Гостите завършиха с човек по-малко след като Джъстин Клуйверт получи директен червен картон. Това бе дебют за Клаудио Раниери начело на генуезци. Те остават последни в класирането, но поне прекъснаха серията си от три поредни загуби.