Специя - Интер

Интер и Милан сбъркаха, Юве – не – ВИДЕО

Интер увеличи аванса си на върха на Серия А, макар че стигна само до точка във визитата си на Специя. Вторият Милан загуби с 1:2 от Сасуоло и така разликата между двата тима вече е 10 точки. До края на сезона остават 6 кръга.

Интер губеше в резултата след ранния гол на Диего Фариас. Попадението в 12-ата минута остана и единственият точен удар за Специя в мача. Иван Перишич изравни за тима на Антонио Конте след двоен рикошет. Българският национал Андрей Гълъбинов влезе като резерва за Специя в последните 30 минути. Нерадзурите имаха още няколко шанса, но не ги използваха. Най-близо до гол беше Лаутаро Мартинес, който удари греда.

Малдини се извини за Суперлигата

Точката за Интер обаче е повече от това, което постигна Милан. Росонерите паднаха с 1:2 от Сасуоло. Треньорът на Сасуоло Роберто де Зебри заяви, че тимът е обмислял да бойкотира визитата на Милан заради участието на клуба в Суперлигата. Преди началото на двубоя Паоло Малдини се извини на феновете за участието в проекта. „Решено беше на по-високото моето ниво. Но аз имам отговороности и се извинявам на феновете, които усещат, че сме предали принципните на спорта. Те са в основата на мечтите“, каза Малдини.

Иначе росоните поведоха чрез Чалханоглу след половин час. С два късно гола обаче Сасуоло постигна обрат. Джакомо Распадори се разписа за 1:1 в 76-ата минута, пак той седем по-късно направи 1:2.

Ювентус обърна Парма

Третият Ювентус обърна Парма с 3:1 и си върна третото място в класирането. Юве има 65 точки, една повече от Аталанта. Бергамаските гостуват на седмия Рома днес. Бругман откри за Парма в средата на първото полувреме след великолепен пряк свободен удар. Де Лихт обаче асистира на Силва за 1:1 в края на първата част.

В началото на втората отново Алекс Сандро завърши обрата, този път след пас на Куадрадо. Куадрадо асистира и за третия гол, вкаран от Де Лихт в 68-ата минута.