Интер - Наполи

Интер и Аталанта спечелиха пестеливо – ВИДЕО

Интер и Аталанта спечелиха мачовете си от 37 кръг в Серия А. Нерадзурите надиграха Наполи с 2:0 на „Джузепе Меаца“. Аталанта пък обърна Парма с 2:1. Това означава, че двата тима ще решат в последния кръг кой ще завърши втори и кой – трети. Сега Интер има 79 точки , а Аталанта – 78. Двата тима играят един срещу друг в последния кръг, като Аталанта е домакин.

Иначе Данило Д’Амброзио даде преднина на Интер в 11-ата минута. Той се възползва от пас на Бираги и реализира третия си гол за сезона. После Ханданович спаси удари на Зиелински и Политано, а пък Инсинье изпусна отличен шанс да изравни. След почивката Наполи продължи да напада, а домакините търпеливо чакаха на контраатака. И четвърт час преди края Лаутаро Мартинес вкара за 2:0. Това беше 14-и гол за него през сезона в елита.

В другия мач 20-годишният халф на Парма Деян Кулушевски откри резултата в 43-ата минута. Това беше десети гол за него през сезона. Последният футболист под 21 години, вкарал толкова в един сезон, беше Мауро Икарди преди седем години.

Руслан Малиновски изравни в 70-ата минута, а 14 минути по-късно Алехандро Гомес осигури победата на Аталанта. Бергамаските нямат поражение в Серия А вече 17 мача, като 10 от тях са гостувания. Освен това тимът вече има 98 вкарани гола през сезона.