Лацио - Интер
Мауро Икарди празнува на "Олимпико"

Интер би Лацио с 3:2, за да стане четвърти в Италия

Интер ще играе в Шампионската лига за първи път от 2012-а година, след като победи драматично Лацио с 3:2 в последния мач от сезона в Италия. Така нерадзурите се изравниха по точки със столичани, но завършиха четвърти заради по-добри показатели в преките двубои.

Фелипе Андерсон бележи за 2:1
Два гола за орлите и аванс на почивката

Орлите поведоха още в началото – Иван Перишич си вкара автогол в деветата минута. 20 минути по-късно обаче Интер изравни. Данило Д’Амброзио реализира за 1:1. Лацио обаче отново успя да повече преди почивката, благодарение на Фелипе Андерсон.

Съдията Джанлука Роки показва червен картон на капитана на Лацио Сенад Лулич

Червени картони и драма в края

Столичани знаеха, че дори и равенство им върши работа и спокойно задържаха аванса си до последните десет минути. Тогава обаче настъпи драмата. Първо Мауро Икарди изравни от дузпа, а веднага след това Сенад Лулич беше изгонен. Само три минути по-късно Матиас Векино направи резултата 2:3, възползвайки се от грешка на защитата на домакините. Любопитно е, че и двата гола за нерадзурите през второто полувреме дойдоха след грешки на Стефан де Фрай, който от следващия сезон ще играе в Интер. В добавеното време беше изгонен и Хабарон и грандът от Милано удържа победата.