Кротоне - Интер

Интер би Кротоне и го прати в Серия Б – ВИДЕО

Интер спечели с 2:0 визитата си на Кротоне и прати съперника си в Серия Б. Освен това нерадзурите могат да станат шампион още утре. Нерадзурите водят с 14 точки пред втория Аталанта, който обаче има мач по-малко. До края остават четири кръга. Интер не е ставал шампион вече 11 години.

През първото полувреме Интер удари две греди, но така и не стигна до гол. Лидерът в класирането поведе чрез Кристиан Ериксен в 69-та минута. Той влезе като резерва и вкара след асистенция на Ромелу Лукаку. С нея Лукаку стана първият футболист с поне 20 гола и 10 асистенции в един сезон от 16 години насам.

Малко по-късно попадение на белгиеца беше отменено след намеса на ВАР. В добавеното време обаче Ашраф Хакими завърши бърза контраатака за крайното 2:0.

Със загубата си Кротоне се завърна обратно в Серия Б след само една година в елита.