Интер - Барселона Чалханоглу
Снимка: twitter.com/inter_en

Интер би Барселона, Байерн постави рекорд

Интер взе втора поредна победа в Група C на Шампионската лига – 1:0 над Барселона. Единствения гол вкара Хакан Чалханоглу в добавеното време на първото полувреме. Така Интер събра шест точки и изпревари Барселона, който остава с три. Поражението е второ поред за каталунците в турнира след 0:2 в Мюнхен.

Барса все пак прати топката в мрежата в 67-ата минута. ВАР обаче отмени гола заради игра с ръка на Ансу Фати. В края каталунците претендираха и за дузпа, но такава не беше отсъдена.

В другия мач в групата Байерн разби Виктория Пилзен с 5:0 и постави нов рекорд на Шампионската лига. Баварците нямат загуба вече в 31 мача в груповата фаза. Победата е трета поред за тях в турнира този сезон и те са на крачка от елиминациите.

Точни за Байерн бяха Лирой Сане на два пъти, Серж Гнабри, Садио Мане и Ерик Максим Чупо-Мотинг. Сане има участие в 21 гола в 21 мача в Шампионската лига.

Баварците решиха всичко още до 13-ата минута. Сане откри в седмата, шест по-късно Гнабри направи 2:0. Сане покачи на 3:0, а после ВАР отмени попадение на Мусиала. Байерн не спря и след почивката и до 60-ата минута вече беше 5:0. Чак тогава тимът на Юлиан Нагелсман си даде почивка.