Интер, Джеко, Чалханоглу
Снимка: twitter.com/Inter_en

Интер започна защитата на титлата с 4:0 над Дженоа

Интер започна защитата на титлата си с разгромно 4:0 над Дженоа като домакин. Мачът беше дебют за новия треньор Симоне Индзаги. Освен това две от новите попълнения – Хакан Чалханоглу и Един Джеко, се разписаха. Те добавиха и по асистенция, като по този начин влязоха в историята. Досега нямаше две нови попълнения, които са дебютирали с гол и асистенция в един мач.

Интер поведе още в шестата минута. Тогава защитникът Милан Шкриняр засече с глава центриране на Чалханоглу от корнер. Само осем минути по-късно Чалханоглу се разписа за 2:0 с далечен удар след пас на Джеко. Дженоа също имаше шансове да вкара гол, но Яя Калон пропусна две положения.

След почивката нерадзурите стигнаха до още два гола. В 74-ата минута Артуро Видал беше точен след подаване на Николо Барела. Джеко оформи крайния резултат с първия си гол за клуба, след като засече центриране на Видал. Босненецът, който дойде преди дни, се разписа в своя мач № 200 в Серия А. Преди това Джеко записа 85 гола в шест сезона за Рома. Той се отчете и с удар в гредата.

Чалханоглу, който дойде със свободен трансфер от градския съперник Милан, се разписа още веднъж. Попадението обаче беше отменено заради засада. Гол на Перишич също беше отменен заради засада.