Вердер - Айнтрахт, Илсанкер

Илсанкер и случаят с бутилката кетчуп

Щефан Илсанкер вкара два гола за Айнтрахт при победата над Вердер с 3:0 в отложен мач от Бундеслигата. Халфът влезе като резерва в 81-ата минута и 20 секунди по-късно вкара за 0:2. В края той се разписа още веднъж.

Победата бе втора поредна за Айнтрахт. С трите точки тимът вече има 35 – осем повече от 16-я Фортуна Дюселдорф. Вердер пък загуби, след като записа два успеха и реми в предишните си три срещи. Зелените остават 17-и, на две точки зад Фортуна. Тимът, където Илия Груев в помощник треньор, вече има и най-слабата защита в Бундеслигата с 62 допуснати гола.

Иначе двубоят в Бремен бе изпълнен с нарушения и от двете страни. Айнтрахт обаче игра много силно след почивката и заслужено спечели. Андре Силва вкара за 0:1 в 60-ата минута след пас на Костич. Португалецът се разписа във втори пореден двубой.

Минутите на Илсанкер

„Вкарах гол с първото си докосване до топката. Но с постиженията ми от предишните години, може би бе логично да ме оставят сам“, обясни той. Самоиронията на Илсанкер е на място, защото той не бе вкарвал гол в предишните си 86 мача. След това обаче халфът се разписа още веднъж, пак след статично положение. Първият път беше след корнер, вторият – след пряк свободен удар.

„Това е ясен случай на принципа с бутилката кетчуп. Дълго време се бориш да изкараш малко, а после всичко се изсипва наведнъж“, обясни австриецът.