Йосип Иличич, Валенсия - Аталанта
Снимка: УЕФА

Иличич вкара 4 гола за Аталанта при 4:3 над Валенсия

Йосип Иличич вкара четири гола за Аталанти при визитата на Валенсия. Италианският тим спечели с 4:3 и продължава напред с общ резултат 8:4. Мачът бе първият от Шампионската лига, игран през празни трибуни заради коронавируса. Пред „Местая“ обаче имаше фенове на Валенсия и техните скандирания се чуваха отчетливо на тихия стадион.

Валенсия имаше сложна задача, но направи много силен мач. Иличич вкара за 0:1 още в 3-ата минута от дузпа, но лос че обърнаха до 3:2. Гамейро на два пъти и Торес вкараха за Валенсия, а преди това словенецът бе направил 1:2.

Валенсия обаче водеше само за четири минути преди словенецът да изравни за 3:3. Така той стана най-старият автор на хеттрик в Шампионската лига. Иличич го постигна на 32 години и 41 дни. Освен това стана първият словенец с хеттрик в турнира.

Пет минути преди края той вкара и за 3:4. Така тимът на Джан Пиеро Гасперини вече има 28 попадения в последните си седем мача. И стана първият дебютант от Лестър Сити през 2017-а стигнал тази фаза на турнира.