Лориан - ПСЖ, Икарди
Снимка: twitter.com/psg_english

Икарди спаси ПСЖ след червен картон на Рамос

Мауро Икарди спаси ПСЖ от загуба срещу аутсайдера Лориан. Лидерът в класирането в Лига 1 падаше с 0:1 до първата минута на добавеното време. Освен това беше с 10 души след червения картон на Серхио Рамос. Икарди обаче вкара след пас на Хакими за 1:1. Голът е първи за него в първенството от три месеца насам.

19-ят в класирането Лориан поведе с гол на Монкондю пет минути преди паузата. Анхел ди Мария пропиля няколко добри възможности за ПСЖ. Удар на Меси пък беше спасен от Нарди.

Рамос беше изгонен във втория си двубой за столичани. Той влезе като резерва в началото на второто полувреме. В 81-ата минута защитникът получи жълт картон за опасна игра. Пет по-късно той блокира излизащия сам срещу вратата Мофи и беше изгонен.

ПСЖ не успя да спечели едва за пети път в 19 кръга този сезон. Тимът на Маурисио Почетино има 13 точки аванс пред втория Ница. Ница изпревари Марсилия, след като победи с 2:1 Ланс. Марсилия направи 1:1 с Реймс.