Интер - Барселона

Икарди спаси Интер срещу Барса, Тотнъм обърна ПСВ

Едно положение, един удар, един гол. Но много важен. Това е балансът на Мауро Икарди от сблъсъка между Интер и Барселона. Благодарение на попадението на аржентинеца италианският колос измъкна 1:1 от каталунците. Благодарение на ремито нерадзурите останаха с три точки повече от Тотнъм в класирането. И ако не загубят визитата си в Лондон най-вероятно ще продължат напред. Това вече е факт за Барселона. Каталунците имат 10 точки и по-добър баланс в преките мачове от Интер.

Голът за Барса бе дело на резервата Малколм. Той се разписа в 83-а минута, малко след като влезе в игра. Асистенцията бе на Коутиньо.

Ханданович измъкна Интер

Иначе Барселона имаше сериозен превес. Герой за домакините бе вратарят Ханданович, спасил девет точни удара. Осем от тях бяха преди гола, последният – при 0:1. Дори и без Лионел Меси каталунците владеха топката в 65% от времето и имаха общо 26 удара по посока на вратата. Нерадзурите имаха само един точен – този за 1:1.

Драматичният обрат на Тотнъм

Шпорите трябваше да страдат, но успяха да обърнат ПСВ с 2:1. Холандският тим поведе с 0:1 още в 61-а секунда чрез Люк Де Йонг. Лондончани създадоха огромен брой положения, но така и не успяха да преодолеят Жероен Зут.

Загуба означаваше отпадане, но домакините изравниха в 78-а минута чрез Хари Кейн. Победният гол за Тотнъм бе дело на Сейнсбъри, който се разписа в собствената си врата минута преди края. Заслугата отново беше на Кейн, който отправи удара, а топката се удари в двама играчи на ПСВ, преди да мине голлинията.