Юве

Игуаин и Юве превзеха Монако, „бианконерите“ нямат спирка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус направи огромна крачка към класиране на финал в Шампионската лига. “Бианконерите” победиха с 2:0 Монако в гостуването си на “Луи II” и взеха повече от добра преднина преди реванша в Торино. Героят в мача бе нападателят Гонсало Игуаин, който вкара и двата гола за гостите. Той откри резултата в 29-ата минута, а след това добави и втори гол на сметката си в 59-ата минута.

В 10-ата минута остро центриране на Дани Алвеш се отклони от тялото на защитник и се насочи към вратата, но Даниел Субашич бе на мястото си. След това в 12-ата минута Миралем Пянич даде страхотен пас за Алвеш в наказателното поле, той продължи от въздуха към Гонсало Игуаин, но малко не достигна на аржентинеца да отправи удар към вратата.

В 16-ата минута ново остро центриране в пеналта и Мбапе отблизо отблизо засече, но отново не успя да преодолее стража на съперника. В 20-ата минута пък Камил Глик бе изпуснат на задната греда и отблизо не успя да уцели вратата.

В 29-ата минута “бианконерите” великолепна  страхотна контраатака и откриха резултата. Пауло Дибала с пета подаде на Дани Алвеш, който също с пета продължи към Игуаин, а той от границата на наказателното поле простреля вратата за 0:1. В 37-ата минута гостите имаха нова добра възможност, като Дибала стреля от фаул, но Субашич спаси.

Втората част започна с натиск на Монако и още в 46-ата минута Радамел Фалкао бе изведен в наказателното поле, но Буфон с блестяща намеса блокира удара му.

В 59-ата мунута обаче торинци забиха втори гол. Алвеш центрира прекрасно за Игуаин, който отблизо засече топката във вратата за 0:2.

В 90-ата минута пък след центриране от фаул Валер Жермен стреля отблизо с глава, но отново блестящ Буфон отказа нападателя на домакините.

В крайна сметка Юве успя да удържи преднината си и вече с единия крак е на финала в Кардиф.