Златан Ибрахимович
Златан Ибрахимович празнува с Дейвид Ромни и Ашли Коул

Ибрахимович направи фантастичен дебют за ЛА Галакси

Златан Ибрахимович дебютира по фантастичен начин за ЛА Галакси. Шведът, който подписа с клуба в началото на седмицата, влезе като резерва и вкара два гола в дербито срещу ФК Лос Андежелис. Новакът водеше с 3:0, но в крайна сметка загуби с 3:4, като победният гол падна в добавеното време.

Карлос Вела бе направил резултата 0:2 преди почивката, а след това автогол на Даниъл Стерес покачи на 0:3. Себастиан Летджет върна едно попадение за 1:3. И тогава, 20 минути преди края, на тена стъпи 36-годишният Ибрахимович. Той изравни в 77-а минута с великолепен удар от 35 метра, а края се разписа отблизо за 4:3.

Искаха Златан и аз им го дадох

„Чух как феновете викаха: „Искаме Златан! Искаме Златан!“ И аз им го дадох. Те ме мотивираха и аз се постарах“, каза шведът след края на двубоя.

Седми гол в дебют

Златан получи жълт картон за радостта си след първия гол. Но дори и по неговите високи стандарти, изпълнението е сензационно добро. Така Ибрахимович записа дебют за гол за седми клуб в кариерата си. Преди той го направи за Манчестър Юнайтед, ПСЖ, Малмьо, Барселона, Интер и Ювентус. „Винаги, когато дебютирам за нов клуб, вкарвам гол. Не исках историята днес да е различна“, добави Златан.