Рома - Милан, Златан Ибрахимович
Снимка: twitter.com/acmilan

Ибрахимович вкара гол номер 400 – ВИДЕО

Златан Ибрахимович вкара гол номер 400 в различните първенства, в които е играл. Това стана при успеха на Милан над Рома с 2:1 снощи. Шведският ветеран спечели и дузпата, от която росонерите вкараха второто попадение. Първото му попадение е на 30 октомври 1999-ата.

Победата е десета за Милан в 11 кръга в Серия А. В другия си мач те завършиха наравно. Със същия баланс е и Наполи, като двата тима водят в класирането. Те имат по 31 точки. Третият Интер е с 24 точки. Досега само четири клуба са започвали с 10 победи в 11 кръга. Това са Рома, Ювентус (два пъти) и Наполи (два пъти).

Иначе Ибрахимович откри с шут от пряк свободен удар в 25-ата минута. Това беше 150-ото му попадение в Серия А. Той е седмият чужденец, стигнал тази кота в италианското първенство. Рома е любимият съперник на Златан – той има 11 гола срещу тях, като 7 от попаденията са на „Олимпико“.

В 57-ата минута Франк Кеси реализира за 0:2 от дузпа. Тя беше отсъдена, след като Ибанес фаулира шведа. Малко по-късно обаче Тео Ернандес беше изгонен. Рома натисна, но стигна само до попадение в добавеното време. То беше вкарано от Ел Шарауи срещу бившия му тим.

Именно Рома е единственият тим досега, не загубил от Наполи. Срещу Милан обаче вълците на Жозе Моуриньо не успяха да повторят упражението.

Наполи пък спечели с 1:0 местното дерби срещу Салернитана. Двата тима се срещнаха в Серия А за първи път от 73 години. Единственият гол вкара Пьотр Зиелински след почивката. Секунди по-рано резервата Петаня беше уцелил гредата и полякът реализира добавката. После и двата тима получиха по един червен картон. Рибери можеше да изравни за Салернитана, но ударът му беше изчистен от голлинията.