Златан Ибрахимович, Ибра

Ибра е аут от плейофите в МЛС след осем гола – ВИДЕО

Лос Анджелис ФК победи Лос Анджелис Галакси с 5:3 в дербито от полуфиналите на Западната конференция в МЛС. Така тимът на Златан Ибрахимович отпада от битката за титлата. Това бе първа загуба за Ибра от местния съперник.

Карлос Вела изведе „златисто-черните“ напред с две попадения, но до почивката Павон намали. Впоследствие Ибрахимович успя да изравни – 2:2. Последваха обаче бързи два гола на Роси и Диоманде, за да стане 4:2. ЛА Галакси успя да намали пасива си още веднъж чрез Мартинес, но нов гол на Диоманде десет минути преди края сложи точка на спора. Така Ибра няма да може да стане шампион и на МЛС.

Във финала на Западната конференция Лос Анджелис ФК ще срещне Сиатъл Саундърс. Мачът е на 29 октомври. В Източната конференция съперници са шампионите от Атланта Юнайтед и Торонто. Полуфиналът там е на 30 октомври.