И Рая Назарян отива в Киев

И Рая Назарян отива в Киев

Председателят на Народното събрание Рая Назарян ще участва във втората парламентарна Среща на върха в Украйна. Сред основните обсъждани теми ще бъдат хуманитарните предизвикателства, причинени от продължаващата военна агресия.

Очаква се обект на разговори да бъдат и хуманитарните предизвикателства, причинени от продължаващата военна агресия както и енергийната сигурност в контекста на атаките срещу критичната инфраструктура на Украйна.

Преди откриването на форума участниците в Срещата на върха ще се преклонят пред паметта на невинните жертви от клането в Буча на възпоменателна церемония в църквата „Свети Андрей“. В програмата на посещението на Назарян са предвидени и срещи във Върховната рада в Киев.

Предстои да разберем какви ще са отзивите от нейното посещение, след бурните реакции на посещението на Андрей Гюров вчера в Киев.

Гюров подписа 10-годишен договор за сътрудничество с Украйна без санкция на българския парламент.

Служебният премиер се срещна с премиера и президента на Украйна.

Андрей Гюров и Володимир Зеленски подписаха 10-годишно споразумение – Flashnews

Действията на Гюров срещнаха остра реакция от партията на Румен Радев, от БСП и от Възраждане.

Подкрепа получи само от ПП и ДБ.

От ГЕРБ засега няма коментар.

Атаки към Гюров за договора с Украйна: „Върховна политическа безотговорност“ и „опит за външна благословия“ – Flashnews

- реклама -