Хуберт Хуркач
Снимка: twitter.com/atptour

Хуркач даде само четири гейма на Надал

Десеткратният шампион Рафаел Надал отпадна във втория кръг на турнира в Рим. Испанецът отстъпи на Хуберт Хуркач. Полякът, поставен под номер 7 в схемата, спечели след 6-1, 6-3.

Надал, който в последните две години се бори почти постоянно с различни физически проблеми, изигра слаб мач. Освен това той пропиля пет точки за пробив още в първия гейм. След като го измъкна драматично, Хуркач се успокои и постоянно тормозеше Надал с мощните си сервиси, като допълнително бе улеснен и от грешките на съперника си.

Във втория сет полякът отново доминираше. Той направи нови два пробива, за да спечели мача за 93 минути. В третия кръг той ще срещне аржентинеца Томас Мартин Ечевери.

В други мачове, завършили до момента в Рим, Николас Хари победи в два сета Матео Арналди, Томи Пол надигра Аслан Карацев, а сърбинът Хамад Меджедович се справи с Алехандро Давидович Фокина.