Хърватия надви драматично Испания в Лигата на нациите

Хърватия

Хърватия спечели драматично с 3:2 домакинството си на Испания в Лигата на нациите. В герой за балканците се превърна защитникът Тин Йедвай, който реализира две от попаденията за успеха. Това бе първа победа за световния вицешампион, а пък иберийците записаха втора поредна загуба.

Първата част не предложи голове. И двата тима играха доста предпазливо с цел да не допускат грешки. Все пак те имаха по едно положение. Перишич още в шестата минута стреля, но Де Хеа изби, като след намесата му топката се отби в гредата. После Иско остана сам срещу Калинич, но стреля във вратаря.

През втората част обаче картина коренно се промени. Андрей Крамарич откри в 54-а минута, но само две по-късно Дани Себайос възстанови паритета.

Тин Йедвай даде нов аванс на хърватите в 69-а минута. Той се разписа след центриране на Модрич от пряк свободен удар. Световните шампиони от 2010-а отново изравниха. Този път точен бе Серхио Рамос, който вкара от дузпа в 78-та минута.

Йедвай бележи за Хърватия в 93-а минута

Изглеждаше, че двубоят ще завърши наравно, когато Йедвай реализира за 3:2 в 93-а минута, за да донесе ценния успех на Хърватия. Любопитно е, че това бяха първите му голове за националния ти. Освен това Йедвай е едва трети избор в отбора. Иван Стринич и Йосип Пиварич обаче са контузени.

Завързването на групата

По този начин групата, в която е още и полуфиналистът от Мондиал 2018 Англия, се завърза още повече. В последния двубой от нея съперници са Англия и Хърватия. Победителят ще спечели групата, а загубилият – ще изпадне. При равенство пък Испания ще завърши на първото място. Ако хиксът е 0:0, то балканците ще отпаднат, ако има голово реми – Англия.