Холщайн Кийл - Байерн

Холщайн Кийл изхвърли Байерн от купата

Втородизивизионният Холщайн Кийл сензационно изхвърли Байерн от турнира за купата на Германия. Колосът от Мюнхен не беше отпадал във втория кръг на надпреварата от 21 години насам. Освен това Байерн спечели турнира в предишните два сезона и има пет трофея в последните осем сезона.

Трофеят е и първият, загубен от Ханзи Флик. През миналия сезон той взе общо пет купи. Загубата е втора поредна за шампиона. През уикенда Байерн падна с 2:3 от Борусия Мьонхенгладбах.

Холшайн Кийл изхвърли Байерн след дузпи след 2:2 в редовното време. При това домакините изравниха в петата минута на добавеното време. Първите 10 дузпи бяха вкарани, Рока изпусна за баварците, а Бартелс вкара за 6:5.

Иначе Флик започна без голмайстора Роберт Левандовски, който остана на пейката. Байерн обаче откри още в началото. Гнабри вкара за 0:1 в 14-ата минута след пас на Мюлер. Повторенията показаха, че той е бил в засада, но в турнира за купата няма ВАР във втория кръг. В 37-ата минута обаче Холщайн изравни. Фин Бартелс вкара за 1:1 с първия точен удар за домакините. Това беше и първи гол за Бартелс в 12 мача срещу Байерн.

Втората част започна с още по-ранен гол за гостите – Сане реализира за 1:2 в 48-ата минута. Байерн имаше още няколко добри положения, но ги пропусна. В игра влезе и Левандовски, но и той не успя. Така се стигна до 95-ата минута, когато Хауке Вал вкара след центриране на Ван дер Берх. Това беше едва трети точен удар за тима от Кийл.

В продълженията Байерн натискаше безуспешно, а домакините се бранеха с много сърце и воля. При дузпите за шампиона вкараха Левандовски, Кимих, Мюлер, Алаба и Коста. За Холщайн това направиха Вал, Арслан, Сера, Лий и Хауптман. После Рока пропусна, а Бартелс сложи точка на спора.