Холандия победи Франция и прати Германия в долната група

Холандия - Франция

Холандия победи с 2:0 световния шампион Франция в среща от Лигата на нациите. Това бе първа загуба за петлите, откакто спечелиха Мондиал 2018. Освен това успехът на лалетата означава, че Германия изпада от Група А на турнира в Група Б.

Първата част в Ротердам премина под диктовката на домакините, които имаха огромно предимство във владението на топката. Лалетата обаче трудно достигаха до чисти положения пред вратата на Юго Лорис. Все пак Жоржиньо Вайналдум откри резултата в 44-та минута, за да даде заслужен аванс на Холандия.

През втората част Франция продължи да играе пасивно, а домакините търпеливо чакаха своя шанс. И получиха награда за търпението и усилията си в последната минута на редовното време. Тогава Депай отбеляза от дузпа, отсъдена за нарушение на Сисоко срещу Де Йонг.

Холандия ще спечели групата, ако не падне в Гелзенкирхен

Тимът на Роналд Куман трябва да избегне поражението в последния си мач, за да групата на първо място. Лалетата гостуват в понеделник на Германия в Гелзенкирхен. Ако обаче Бундестима спечели, то Франция ще приключи на върха в групата.