Холандия - Германия

Холандия отнесе Германия с 3:0, Бундестима вече е последен

Холандия отнесе Германия с 3:0 в Лигата на нациите. Поражението прати отбора на Йоаким Льов на последното място в класирането в групата. Върджил ван Дайк откри резултата след половин час игра, а в края Депай и Вийналдум вкааха още два гола.

Бундестима има само три победи в последните си 12 мача и със само една точка в турнира до момента. При това след шокиращото отпадане в групите на Мондиал 2018.

Ван Дайк е вкарал за 1:0

Ван Дайк вкара своето второ попадения за националния тим след ъглов удар. Той реагира най-бързо, след като Райън Бабел уцели гредата, засичайки центриране на Депай. Лалетата имаха шансове да увеличат аванса си, но Вийналдум и Депай не уелиха вратата.

Още два гола за Холандия в края

Германия игра по-добре след паузата и имаше положения да изравни. Най-доброто се откри пред резервата Лирой Сане, но той не уцели вратата от десет метра. Така четири минути преди края Куинси Промис изведе Депай и той вкара за 2:0. Депай след това удари греда. А в третата минута на добавеното време Вийналдум реализира за 3:0. Това бе първи успех за тима на Роналд Куман в Лигата на нациите. Досега оранжевите имаха загуба с 1:2 от Франция.

Вийналдум бележи третия гол във вратата на Нойер

Следващият съперник на Германия е именно световният шампион. Двубоят е във вторник. Първият мач между съперниците завърши 0:0.