Холандия

Холандия е на финал на Световното за жени – ВИДЕО

Холандия се класира за първи път на финал на Световно първенство по футбол за жени. Това стана факт след победа с 1:0 над Швеция в Лион. Над 48 000 зрители изгледаха двубоя на стадиона.

Европейският шампион се нуждаеше от продължения за успеха си. Така двубоят влезе в историята като първият полуфинал, който не е решен в редовното време. Победният гол бе дело на полузащитничката Джаки Хрьонен. Тя се разписа в 99-та минута с удар извън наказателното поле. Това бе първи гол за нея в турнира и първи за тима извън наказателното поле.

Така Кралство Нидерландия стигна до последния мач в надпреварата в едва второто си участие. Оранжевите станаха осмата нация, стигнала до финала и четвъртата от Европа.

Холандия – САЩ във финала

Във финала за трофея тимът от Ниската земя ще се изправи срещу действащия световен шампион САЩ. Американските са и фаворит за титлата, но ще се изправят срещу европейския шампион, който спечели всеки мач до момента. Холандия започна с 1:0 над Нова Зеландия, 3:1 над Камерун и 2:1 над Канада в групата. В елиминациите се се справиха с Япония (2:1) и Италия (2:0). Мачът за титлата ще е в неделя, отново в Лион. Ден преди това загубилите на полуфиналите Англия и Швеция ще играят за третото място в Ница.