Ерлинг Холанд, Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/Bundesliga_EN

Холанд се върна с гол, Борусия обърна Волфсбург

Ерлинг Холанд се завърна с гол за Борусия Дортмунд при успеха с 3:1 над Волфсбург. Вълците поведоха още в самото начало. После обаче те допуснаха първа загуба в Бундеслигата с Флориан Кофелд.

Мачът беше под номер 300 в елита за Матс Хумелс с екипа на Борусия, но той изпусна Вегхорст за 1:0 още във втората минута. Жълто-черните реагираха отлично и изравниха 10 минути преди почивката. Емре Джан вкара дузпа за 1:1. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Марко Ройс.

След почивката Борусия продължи да напада и заслужено стигна до обрат. Мален направи 1:2 в 55-ата минута след пас на Ройс. Нидерландецът се разписа в трети пореден мач на жълто-черните. Волфсбург натисна в опит да изравни, но Кобел спаси два опасни удара. Треньорът Розе отговори като пусна в игра Холанд. Норвежецът не беше играл от средата на октомври заради травма. Това обачене му попречи в 81-ата минута да сложи точка на спора с гол за 1:3. Попадението е под номер 50 за него в Бундеслигата.

С трите точки Борусия излезе временно начело в класирането. Жълто-черните имат 30, две повече от Байерн, който обаче е с мач по-малко.

Гройтер Фюрт изравни негативен рекорд при 3:6

В истински спектакъл Хофенхайм рази Гройтер Фюрт с 6:3. Така франките изравниха негативен рекорд на съседите от Нюрнберг. Двата тима са единствените с по 11 поредни загуби в Бундеслигата. Резултатът на почивката беше 1:2, но след това и двата тима забравиха да се защитават. Иляс Бебу вкара хеттрик, Жоржиньо Рутер добави още два гола за гостите.