Ерлинг Холанд, Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/ManCity

Холанд пак вкара хеттрик, Сити спечели с 6:0

Ерлинг Холанд вкара хеттрик във втори пореден мач на Манчестър Сити. Шампионът на Англия пък разнебити Нотингам Форест с 6:0.

При 4:2 над Кристъл Палас Холанд реализира три пъти за 19 минути, сега го направи за по-дългите 26 минути. Той вече има общо девет попадения през сезона.

Норвежецът откри в 12-ата минута и до 38-ата вече беше 3:0. След почивката Жоао Кансело направи 4:0. После Хулиан Алварес се разписа на два пъти за крайното 6:0. Форест завърши с един точен удар и скромните 25% владеене на топката.

Сити обаче е втори в класирането зад Арсенал. Артилеристите надвиха с 2:1 Астън Вила и продължават с пълен актив от точки. Тимът на Микел Артета има 15 точки след пет кръга, този на Хосеп Гуардиола – 13.

Габриел Жезус откри в 30-ата минута – заслужена награда за доминацията на Арсенал. Вила вдигна нивото след почивка и изравни след корнер, изпълнен от Дъглас Луис. Само три минути по-късно – в 77-ата – обаче Габриел Мартинели вкара за 2:1.