Холанд Манчестър Сити - Уулвърхемптън
Снимка: twitter.com/mancity

Холанд вкара нов хеттрик – за 3:0 над Уулвс

Норвежката машина Ерлинг Холанд отбеляза четвъртия си хеттрик във Висшата лига. Това бяха и трите гола за Манчестър Сити при успеха с 3:0 над Уулвърхемптън.

Сити доминираше изцяло и след няколко пропуска поведе в 40-ата минута. Тогава Кевин де Бройне намери Холанд и нападателят вкара за 1:0. Норвежецът се разписа отново пет минути след началото на второто полувреме. Този път той вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Илкай Гюндоган. В 54-ата минута той оформи и хеттрика си. Холанд има 31 гола този сезон, включително 25 в 20 мача във Висшата лига.

Само Алан Шиърър има повече хеттрици в историята на Висшата лига в един сезон. Неговият рекорд е от 5 подобни постижения.

Така шампионите се доближиха на две точки от Арсенал в генералното класиране. Лидерът играе с Манчестър Юнайтед по-късно.

Уулвс остава на 17-о място в класирането със 17 точки. Толкова има и 18-я Борнемут, зад тях са Евертън и Саутхемптън с по 15 точки.