Холанд, Де Бройне., Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/ManCity

Холанд и Де Бройне изведоха Сити до нова победа

Седмица след загубата от Ливърпул Манчестър Сити се върна към победите във Висшата лига. Сити надви Брайтън с 3:1 след два гола на Ерлинг Холанд и един на Кевин де Бройне.

Холанд откри в 22-ата минута, а в 43-ата вкара от дузпа за 2:0. Норвежецът вече има 17 попадения в 11 мача от началото на сезона. Освен това той има гол в седем поредни домакинства. За последно това постигна Серхио Агуеро през 2018 г.
В началото на втората част Брайтън намали с попадение на Леандро Тросар. Кевин Де Бройне обаче оформи крайното 3:1 в 75-ата минута. Гостите вече пет мача нямат победа – откакто Греъм Потър напусна, за да поеме Челси.

Манчестър Сити се доближи на точка от лидера Арсенал – 26 срещу 27. Арсенал обаче е с мач по-малко – визита на Саутхемптън в неделя.