Бохум
Снимка: twitter.com/VfLBochum1848EN

Холанд вкара хеттрик, но Бохум би Борусия с 4:3 – ВИДЕО

Бохум спечели невероятно дерби на Рур срещу Борусия Дортмунд с 4:3. Мачът мина през два обрата, три дузпи и хеттрик на Ерлинг Холанд. Победата осигури на Бохум още един сезон в Бундеслигата. А този със сигурност ще бъде запомнен дълго, защото в него сините надвиха и Байерн.

Бохум поведе на „Сигнал Идуна Парк“ още в третата минута. Тогава Асано центрира добре и Себастиан Полтер вкара с глава. Пет минути по-късно вече беше 0:2. Асано намери Герит Хомтман и той преодоля Марвин Хитц.

В 18-ата минута Холанд сложи началото на обрата. Той вкара от дузпа за 1:2. Десет минути по-късно реферът даде втора дузпа и норвежецът я реализира за 2:2. И двата наказателни удара бяха отсъдени за игра с ръка.

В 62-ата минута Холанд оформи своя хеттрик. Той беше изведен от Марко Ройс и преодоля Райман за 3:2. Бохум обаче не се отказа и десет минути преди края изравни чрез Локадия. А в 86-ата минута реферът Хартман даде трета дузпа, пак за игра с ръка. Пантович стреля и вкара за 3:4. Победата е първа за Бохум в Дортмунд от 1998 г. насам.