Севиля - Дортмунд, Холанд

Холанд изведе Борусия до победа в Севиля

Ерлинг Холанд продължи отличната си голова серия в Шампионската лига. Норвежецът се разписа на два пъти за успеха на Борусия Дортмунд в Севиля с 3:2. Той има 18 попадения в турнира в последните два сезона. С толкова може да се похвали само още Роберт Левандовски.

Борусия е в отчайваща форма в Германия и има едва две победи в шест мача. И изглеждаше, че Севиля ще спечели с лекота, след като Сусо откри още в седмата минута. Неговият удари рикошира в Хумелс и влетя в мрежата. Махмуд Дауд обаче изравни в 19-ата минута след асистенция на Холанд. После дойде ред и на норвежеца да се разпише. Той вкара за 1:2 в 27-ата минута, а в 43-ата покачи на 1:3. Асистенциите бяха на Санчо и Ройс. Така Холанд има 18 гола в 13 мача в Шампионската лига.

Люк де Йонг успя да върне попадение в края за 2:3 и да върне надеждите на Севиля за краен успех. Реваншът е на 9 март, като засега той ще се проведе в Дортмунд.