Хамбургер - Фрайбург
Люис Холтби бележи гола на надеждата за Хамбургер

Хофенхайм отказа Лайпциг от Шампионската лига

Хофенхайм победи Лайпциг с 5:2 в 31-я кръг на Бундеслигата. Така четвъртия от миналия сезон отказа вицешампиона от идеите за място в Топ 4. Лайпциг изостава с четири точки от четвъртата позиция три кръга преди края.

Хофе поведе с 3:0 още преди почивка. Ут откри в 14-а минута след асистенция на Шулц, а Гнабри покачи на 2:0. След това Ут асистира на Кадержабек за 3:0. Втората част започна с директен червен картон на Емил Форсберг. Въпреки това домакините върнаха един гол чрез Кейта в 58-а минута. В следващата атака обаче Ут вкара за 4:1, а пет минути по-късно Руп наказа за пети път Лайпциг. В края Упамекано върна един гол за 2:5. Това бе трети пореден мач без победа за тима на Ралф Хазенхютл. Хофенхайм пък вече осем срещи няма поражение.

Айтрахт също отпадна от битката за Шампионската лига

След като победи Шалке с 1:0 като гост през седмицата за купата, Айнтрахт се прости с амбициите си за място в четворката. Орлите паднаха във Франкфурт с 0:3 от Херта и останаха на една точка зад Лайпциг. Зелке, Леки и Есвайн вкараха за столичани, а пък Макото Хасебе бе изгонен за тима от Франкфурт.

Хамбургер продължава да се надява на оцеляване

Хамбургер спечели с 1:0 срещу Фрайбург и запази шансове за оцеляване. Единственият гол вкара Люис Холтби, който се разписа три пъти в последните четири срещи. Така Хамбургер събра 25 точки, пет по-малко от 16-ия Фрайбург, който има само едно равенство в седем мача и в шест от тях не вкара гол.