Хофенхайм - Байерн

Хофенхайм наказа много неприятно Байерн

Хофенхайм нанесе първа загуба на Байерн от 33 мача насам. При това сините надиграха убедително европейския шампион с 4:1 във втория кръг на Бундеслигата.

Домакините поведоха чрез Ермин Бичакчич в 16-ата минута. Мунас Дабур скоро след това покачи аванса на Хофе. Йошуа Кимих намали изоставането на баварския колос в края на първото полувреме.

Два гола на Андрей Крамарич в последните 15 минути, вторият от които от дузпа, обаче отказаха европейския шампион. Крамарич вече има пет попадения, след като вкара хеттрик на Кьолн в първия кръг.

За Ханзи Флик и Байерн това беше първа загуба след серия от 23 последователни победи във всички турнири – своеобразен рекорд в топ 5 на европейските първенства.

Хофенхайм се изкачи на върха след втория си пореден успех от началото на сезона. Втори е Аугсбург, който вчера надви друг претендент за титлата – Борусия Дортмунд. В следващия кръг Хофенхайм гостува на Айнтрахт. Байерн първо играе с Борусия Дортмунд за Суперкупата на Германия, а после приема Херта в Бундеслигата.