Шалке - Хофенхайм
Снимка: twitter.com/tsghoffenheim

Хофенхайм излезе трети след 3:0 над Шалке

Хофенхайм се изкачи на трето място в Бундеслигата след 3:0 над Шалке като гост в десетия кръг на Бундеслигата. Роберт Сков вкара две дузпи, а между неговите попадения се разписаи Мунас Дабур. Тимът на Андре Брайтенрайтер събра 17 точки, докато Шалке остава на 16-о място с 6 точки. Загубата е шеста за кралскосините през сезона. Тимът от Гелзенкирхен нямаше и късмет, защото удари две греди, а и двете дузпи дойдоха след намеса на ВАР.

Мачът започна ужасяващо за Шалке – още в 10-ата минута Хофенхайм получи дузпа. Роберт Сков не пропусна да даде аванс на своя тим. В 30-ата минута Флоран Моле уцели гредата, а във втората минута на добавеното време стана 0:2. Рутер изведе Дабур и той удвои аванса на гостите.

В 56-ата минута Мариус Бюлтер стреля с глава след центриране от корнер и също уцели греда. Две минути по-късно всичко свърши. Доминик Дрекслер докосна топката с ръка в наказателното си поле – втора дузпа. Сков не сгреши и вкара за 0:3.

До края Шалке можеше да загуби и с повече, но Шволов спаси удари на Анхелиньо и Рутер.