Хоакин Санчес

Хоакин написа история при 3:2 за Бетис – ВИДЕО

Бетис надигра у дома Атлетик Билбао с 3:2 в среща от 16-ия кръг на испанското първенство. Хоакин Санчес вкара хеттрик и влезе в историята на Ла Лига.

Домакините започнаха вихрено срещата и дръпнаха с 3:0 до средата на първото полувреме.  И трите гола вкара 38-годишният Хоакин, който кара своя 17-и сезон в Бетис. Така той стана най-възрастния футболист с хеттрик в Ла Лига. Крилото подобри постижението на легендата Алфредо ди Стефано.

В края на първата част Иняки Уилямс върна един гол от дузпа, а през втората част Юри Берчиче намали на 2:3. До края все пак андалусийци удържаха преднината си и така спечелиха важни три точки. Тимът е 11-и в таблицата с 22 точки, докато Атлетик е шести с 26 точки.

В следващия кръг андалусийци гостуват на Еспаньол, докато баските са домакини на Ейбар.