Роналдо, Юве - Атлетико

С хеттрик на Роналдо Ювентус изхвърли Атлетико Мадрид

Кристиано Роналдо бе в основата на знаменитият обрат, който Ювентус постигна срещу Атлетико Мадрид. Португалецът вкара хеттрик, а бианконерите победиха с 3:0 в реванша. Така те продължават напред с общ резултат 3:2. Това бе осми хеттрик за него в турнира. Толкова има и Лионел Меси.

Роналдо откри резултата в Торино със 122-я си гол в турнира. Той се разписа в 27-а минута, като засега с глава центриране на Бернардескии.

В 49-а той вкара за 2:0, което изравни общия резултат от двата мача. Отново с глава, този път след асистенция на Жоао Кансело.

Третият гол дойде в дузпа в 86-а минута. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Бернардески.

Юве - Атлетико

В края португалецът върна и жеста на Диего Симеоне от първия мач. Тогава треньорът на Атлетико се хвана за слабините. „Направих го, за да покажа на феновете, че ние имаме топки. Извинявам се, ако някой се е обидил“, оправда се тогава Симеоне. Кристиано поне знае какво да каже, когато УЕФА го глоби.

Роналдо влезе в историята на Юве

Португалецът стана третият играч на тима с хеттрик в елиминации. Преди него това са правили само Алекс Дел Пиеро и Филипо Индзаги. Дел Пиеро го направи на 1 април 1998-а срещу Монако (4:1). Индзаги – две седмици по-рано при 4:1 над Динамо Киев.

Освен това общо в кариерата си Кристиано има 25 гола в 33 мача срещу Атлетико. Португалецът е замесен в 77 гола в 77 мача в елиминациите на Шампионската лига. Той има 63 попадения и 14 асистенции.