Хеттрик на Роналдо съсече Байерн в продълженията (ВИДЕО)

Отборът на Реал Мадрид се класира за полуфиналите на Шампионска лига, след като направи победи Байерн Мюнхен с 4:2 у дома след продължения и отстрани съперника си с общ резултат 6:3.

В герой за Кралския клуб за пореден път се превърна звездата Кристиано Роналдо, който реализира хеттрик на „Сантяго Бернабеу“, седмица след като се разписа два пъти на „Алианц Арена“. Първото полувреме в Мадрид бе динамично, като гостите държаха повече топката, но играчите на Реал създадоха по-опасните положения на контраатака, като Тони Кроос пропусна няколко добри шанса за гол.

Малко след почивката баварците се върнаха в двубоя, след като Роберт Левандовски реализира дузпа в 53-та минута, отсъдена за нарушение на Каземиро срещу Ариен Робен. Възпитаниците на Карло Анчелоти започнаха да атакуват вихрено в търсене на втори гол, но бяха попарени в 76-та минута, когато Каземиро намери с центриране Роналдо в наказателното поле и португалецът преодоля Мануел Нойер с глава. Само две минути по-късно последва нов обрат, след като Серхио Рамос си отбеляза нелеп автогол и резултатът от двата мача бе напълно изравнен.

В последните 10 минути настъпи и решаващият момент, след като реферът Виктор Касай в рамките на няколко минути прояви различен критерий и първо не показа втори жълт картон на Каземиро за грубо нарушение срещу Робен, но след това не прости на Видал и го изгони. Играчите на Байерн успяха да стигнат до продължения, но в тях капитулираха, като в 105-та минута Роналдо направи 2:2 след подаване на Рамос, въпреки че повторенията показаха, че голмайсторът на Реал е бил в засада.

В 110-та минута Роналдо оформи хеттрика си след асистенция на Марсело, а малко след това Марко Асенсио оформи крайното 4:2 с точен изстрел по диагонал. В крайна сметка Реал се класира за полуфиналите с общ резултат 6:3 и ще чака да научи своя следващ съперник.

За полуфиналите се класира и Атлетико Мадрид, след като направи равенство 1:1 при гостуването си на Лестър Сити. Саул Нигес даде преднина на испанския тим в 26-та минута, но „лисиците“ се върнаха в мача в 61-та минута чрез Джейми Варди. Силите на домакините не стигнаха за повече и по този начин Атлетико продължи напред с общ резултат 2:1.