Хетафе - Барселона
Снимка: twitter.com/FCBarcelona

Хетафе спря Барселона след 3 червени картона

Хетафе спря Барселона в първия мач на шампиона на Ла Лига от новия сезон. Тимът от Мадрид направи 0:0 с каталунците. Двубоят ще се запомни и с трите червени картона. Мата беше изгонен за домакините в началотона второто полувреме. Рафиня и треньорът Шави пък видяха червения цвят за Барселона.

Иначе за гостите дебютира Илкай Гюндоган. Той дори можеше да вкара гол още в началото, но беше отсъдена засада. Рафиня също можеше да открие, но вратарят Давид Сориа спаси удара му. После бразилецът удари с лакът Гастон Алварес и беше пратен под душовете.

След почивката удар на Роберт Левандовски беше изчистен от голлинията. Реферът също така провери на ВАР монитора потенциални дузпи срещу Гави и Роланд Араухо, но не отсъди наказателни удари и Хетафе оцеля.

Шави пък беше изгонен за спор с арбитъра за нарушение в края на двубоя.