Хамбургер - Херта
Снимка: twitter.com/herthabsc_en

Херта би Хамбургер и остана в Бундеслигата

Херта спечели плейофа за попълване на Първа и Втора Бундеслига, след като победи Хамбургер. HSV спечели първия мач с 1:0, но загуби реванша с 0:2. Така столичани си осигуриха още един сезон в елита. Хамбургер пък пак ще трябва да играе във Втора Бундеслига. Тимът се провали в опита си да спечели промоция за четвърта поредна година. Това направиха Шалке 04 и Вердер. От елита пък изпаднаха Гройтер Фюрт и Арминия Билефелд.

Херта изравни общия резултат още в четвъртата минута. Тогава капитанът Дедрик Боята засече центриране на Марвин Платенхард от корнер за 0:1. Малко по-късно Тусар имаше шанс да направи 0:2, но Фернадес спаси. Хамбургер пък нямаше опасно положение през цялото първо полувреме.

Второто полувреме започна с размени атаки, като домакините изпуснаха отличен шанс да изравнят чрез Глатцел в 62-ата минута. В следващата минута стана 0:2. Платенхард изпълни свободен удар и прати топката в мрежата. Йоветич пропиля шанс за 0:3, но Хамбургер така и не успя да се върне в мача.

В края Тусар получи червен картон, но и това не помогна на северняците.