Херта - Унион

Херта обърна Унион в дербито на Берлин – ВИДЕО

Херта победи Унион с 3:1 в дербито на Берлин в първия мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Това беше първи домакински успех за синьо-белите от началото на сезона. Унион пък загуби след 8 мача без поражение и за първи път този сезон във визита.

На „Олимпиащадион“ железните поведоха с първия си точен удар. Той беше в 20-та минута, когато се разписа Тайво Авони. Радостта на червените обаче беше кратка – само три минути по-късно Роберт Андрих получи директен червен картон. Халфът беше изгонен за опасна игра, след като изрита Люка Тусар в главата.

С 10 души на терена гостите удържаха преднината си до почивката. На нея Бруно Лабадия направи две смени, пускайки в игра Пионтек и Дилросун. Благодарение на тях Херта постигна обрата. Шест минути след началото на второто полувреме Пекарик изравни. След това беше ред на Кшищоф Пионтек, който се разписа на два пъти в рамките на три минути. Той вкара в 74-ата и 77-ата, като асистенцията за първия гол беше на Дилросун. И в двата случая имаше рикошет в тялото на Рейърсон. В добавеното време вечерта на Унион стана още по-лоша – контузия получи голмайсторът Макс крузе.

С успеха Херта се изкачи до 11-то място в класирането с 11 точки. Унион остава шести с 16 точки.